Prev
Next

     Jesteśmy rodzinną firmą powstałą w 2003 roku. Zajmujemy się produkcją głównie konfekcji damskiej. Zdobyte doświadczenie, wykwalifikowany zespół pracowników oraz bogaty park maszynowy umożliwiają nam wykonywanie odzieży damskiej w pełnym asortymencie. Poprzez ciągły rozwój i wdrażanie nowych technologii zapewniamy jak najwyższą jakość naszych wyrobów w celu zaspokojenia potrzeb klienta. Historia budynku będącego obecnie siedzibą firmy – położonego w bezpośrednim sąsiedztwie Kalwarii Pakoskiej- sięga czasów po II wojnie światowej. Działała w nim wtedy niewielka pracownia krawiecka, a miasto słynęło jako ośrodek wytwórstwa lnu. Obecnie szwalnie są jedną z podstawowych działalności stanowiących znaczący udział w rozwoju gospodarczym naszego regionu.

    Pakość jest niewielkim miasteczkiem położonym w powiecie Inowrocławskim, oddalonym 12 km na północny – zachód od Inowrocławia. Rozciąga się na malowniczym przesmyku pomiędzy Jeziorem Pakoskim, a Jeziorem Mielno, w miejscu, gdzie rzeka Noteć oddziela od siebie Pałuki i Kujawy.

    Miasto położone jest na Szlaku Piastowskim, który odtwarza przemieszczanie się władców piastowskich i ich dworów pomiędzy czterema grodami, które pełniły stołeczne funkcje. Przebieg trasy Szlaku Piastowskiego łączy najważniejsze obiekty i zabytki naszej historii związanej z początkami państwa polskiego. Na obszarze Szlaku Piastowskiego znaleźć można nie tylko wspaniałe zabytki z czasów Piastów, ale także ślady funkcjonowania człowieka od czasów schyłkowego paleolitu- najstarsze znaleziska sięgają nawet Xw. p.n.e. Elementem Szlaku jest Park Kulturowy Kalwaria Pakoska. W roku 2012 Szlak Piastowski otrzymał Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej za najlepszy produkt turystyczny – jako unikatowy i wyjątkowo ważny dla naszego dziedzictwa szlak turystyczny.